Emico - O nas Kim jesteśmy? Co robimy?

O nas

Emico Sp. z o.o. istnieje od kwietnia 1992 roku. Od początku swojego istnienia nawiązywaliśmy liczne kontakty handlowe z firmami zagranicznymi m.in. z Danii, Kanady, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Turcji oraz Niemiec. Współpraca z partnerami ma charakter długoterminowy, aby móc zapewnić klientom jak najlepszą obsługę oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także dostępność części zamiennych. Działalność Emico była z czasem rozwijana tak, aby obejmować obecnie trzy podstawowe obszary:

  • wózki dla niepełnosprawnych w pkartycznie dowolnym wymiarze - od zupełnie standardowych do tych wykonywanych wg indywidualnej specyfikacji dopasowane do indywidualnych potrzeb
  • sprzęt pomocniczy: podnośniki, łóżka rehabilitacyjne, pionizatory, drobne pomoce itp.
  • oprzyrządowanie do samochodu dla niepełnosprawnych - zarówno dla kierowców - systemy gaz-hamulec, pedały gazu na lewą nogę, jak i dla pasażerów - obrotowe fotele, pasy do pozycjonowania, pasy do transportu osób niepełnosprawnych na wózku

Firma Emico ze sprzętem rehabilitacyjnym związana jest od samego początku. Podstawowym założeniem w tym zakresie jest dostosowywanie wózków inwalidzkich wszelkich typów do potrzeb indywidualnego odbiorcy, a także serwis, naprawy i regeneracja wózków inwalidzkich elektrycznych, manualnych oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Wykonujemy wszelkiego rodzaju adaptacje i dostosowywanie innych urządzeń, i sprzętu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sprzedajemy też wózki i sprzęt w wykonaniu standardowym. Sprzedajemy wózki elektryczne i manualne takich marek jak TiLite, Etac, Meyra, Kueschall, TopEnd, Vermeiren, OttoBock, Invacare, Sunrise Medical. Każdy sprzęt dostarczany do klienta indywidualnego jest odpowiednio regulowany i ustawiany, aby w możliwie najwyższym stopniu spełniać oczekiwania użytkownika.

Od kilku lat proponujemy także wózki aktywne własnego projektu wykonywane specjalnie wg życzenia klienta. Są to wózki wykonywane na indywidualne zamówienie, co umożliwia nam dostarczenie produktu dopasowanego w najwyższym stopniu. Ze względu na możliwości rozbudowy zapraszamy do zapoznania się z wózkami Alfa i Beta w dziale wózków aktywnych. Dodatkowo cały czas specjalizujemy się w wózkach bardzo nietypowych dopasowanych do pacjentów wymagających zbudowania rozwiązania indywidualnego. Tworzymy rozwiązania indywidualne w zakresie wózków manualnych i elektrycznych.

Od 2010 roku oferujemy na naszym rynku wózki amerykańskiej firmy TiLite. Wózki wykonywane na indywidualne zamówienie z najwyższej jakości materiałów jak tytan, czy lotnicze gatunki aluminium. Wózki TiLite to ścisła światowa czołówka w zakresie wzronictwa, jakości i wytrzymałości. Wszystkie modele charakteryzują się wysokim poziomem innowacyjności, a ręczna produkcja i indywidualne wykonanie każdego egzemplarza pozwalają na maksymalne dopasowanie do przyszłego użytkownika.

Nasz profil produkcyjny to także podnośniki do przemieszczania osób niepełnosprawnych. Model Omega, a także unikalny na rynku model Sigma, szczególnie polecany w przypadku ograniczonego miejsca. Dla obiektów użyteczności publicznej polecamy Podnośnik Stacjonarny, który może sprostać wszelkim wymaganiom, dla takiego sprzętu podczas użytkowania na basenach, czy też w innych obiektach rehabilitacyjnych, gdzie przemieszczanie osoby niepełnosprawnej jest niezbędne.

Oferujemy także pełną gamę wózków elektrycznych od kontrukcji lekkich do poruszania się wewnątrz pomieszczeń do wózków w pełni terenowych. Pomagamy dobrać odpowiednie rozwiązanie oraz dopasować elementy zapewniające komfortowe użytkowanie.

Pozostałe pozycje z naszej oferty to pionizatory, łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, poduszki przeciwodleżynowe, sprzęt do ćwiczeń (drabinki, materace, piłki, stymulatory sensoryczne, taśmy), stoły do masażu, leżanki ,poręcze łazienkowe, a także inny sprzęt wykonany na życzenie klienta lub sprzęt wykonany wg indywidualnego projektu.

Najnowsze produkty w naszej ofercie to dostosowywanie samochodów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jesteśmy dealerem firmy Autoadapt AB (Szwecja), Kivi (Włochy), Q'Straint (Wielka Brytania), Lodgesons (Wielka Brytania), Careva (Szwecja), Carrot (Japonia) . Szczególnie polecane przez nas pozycje to systemy ręcznego gazu-hamulca typu ciągnij-pchaj Carospeed, fotele obrotowe Turnout, fotele obracane i opuszczane do wyższych samochodów Turny, odchylane płyty do przesiadania Ribaltina, pedał gazu na lewą nogę oraz przedłużki pedałów. Dodatkowo oferujemy pulpity sterujące, podnośniki ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z samochodu i wiele inntch

Oferujemy także sprzęt i adaptacje do przewozu osób niepełnosprawnych oparty na wiodących producentach światowych. Pasy do mocowania osoby niepełnosprawnej na wózku Q'Straint i Unwin. Rampy i podjazdy do samochodu Feal oraz windy BraunLift.