Aktualności

Samodzielność-Aktywność-Mobilność! S-A-M!

Pfron ogłosił nowy program dotyczący dofinansowania pojazdów dla osób prowadzących z wózka lub podróżujący na wózku.

TiLite Pilot

Nowość z TiLite dla najmłodszych. Gotowi do startu! TiLite Pilot zapewnia jak najlepsze osiągi dla najmłodszych prowadzących. Specjalna konstrukcja łącząca carbon (włókno węglowe) z aluminium zapewnia lekkość wózka i dobre dopasowanie ułatwiające poruszanie się. 

Autoadapt zmienia się w BraunAbility Europe

Firma Autoadapt od 1 kwietnia 2019 roku zmienia nazwę wraz z pozostałymi firmami z grupy czyli firmami Unwin i Martech.

Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnych Carrot 3 XL

Pierwszą nowością na 2017 rok jest poszerzenie oferty fotelika samochodowego dla niepełnosprawnych dzieci Carrot 3 o wersję XL. Teraz Carrot może być fotelikiem dla osób o wzroście do 176 cm. Dostępny jest komplet w wersji XL lub można doposażyć swój dotychczasowy fotelik w opcję wzrostu do wersji XL.

Nowy wózek Multiroller RehaBuggy

W naszej dystrybucji pojawił się specjalny wózek firmy RehaNorm - Multiroller RehaBuggy. RehaBuggy to niezwykłe rozwiązanie, które na nowo definiuje wózek spacerowy dla niepełnosprawnych.

Pulpit sterujący Kivi PV3000

Pulpit PV3000 przeszedł ostatnio zmianę w systemie komunikacji z podczerwieni na system komunikacji bezprzewodowej.

Kivi Kia Soul eMotion

W połowie 2015 roku firma Kivi wprowadziła na rynek drugą generację specjalnie przygotowanego samochodu Kia Soul eMotion by Kivi.

Nowe superlekkie rampy Feal iRamp Carbon

Najlżejsze rampy na świecie Feal iRamp wykonane z włókna węglowego już u nas dostępne..

Wózki, podnośniki dla niepełnosprawnych, sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą wózków inwalidzkich, podnośników dla niepełnosprawnych, sprzętu rehabilitacyjnego, a także usług naszego serwisu w zakresie napraw, dostarczania części zamiennych, części eksploatacyjnych (opony, dętki, elementy tapicerki, akumulatory, elementy elektroniki wózków elektrycznych), dokonywania remontów, a także modyfikacji i poprawek w sprzęcie ze standardowej oferty lub który Państwo posiadacie, ale nie spełnia wszystkich oczekiwań.

Nowe zestawy w zakresie kompletacji systemu pasów Careva

Firma Careva przygotowała nowe zestawy pasów pozycjonujących. Dotychczas gotowym produktem była kompletna kamizelka, teraz w gotowym zestawie dostępne są także następujące kompletacje: Zestaw Pas Piersiowy, Zestaw Pas Biodrowo-Pachwinowy, Zestaw Pas naramienny.

Nowe kody i refundacja NFZ

Zmiany w zakresie refundacji przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Od początku 2014 roku wprowadzono nowe kody i limity refundacji szczegóły przedstawiamy w poszczególnych działach związanych ze sprzętem i w dziale ->Dofinansowanie. Zmieniają się także okresy użytkowania sprzętu!

Foteliki samochodowe dla niepełnosprawnych dzieci

Nowa pozycja w naszej ofercie to system Carrot 3. Modułowy fotelik rosnący z dzieckiem. Dostępne wiele opcji dodatkowych poprawiających komfort i bezpieczeństwo dziecka. Szczegóły w dziale -> Oferta / Fotelik Carrot 3

Auto dla osoby niepełnosprawnej

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przystosowywania samochodów, oferujemy sprzęt firm Autoadapt, Kivi, Fiorella, Q-Straint i BRG. Na miejscu można się przymierzyć i wypróbować działanie systemu gaz-hamulec Carospeed Standard Classic w naszym testowym Audi Cabrio - zapraszamy!!!

TiLite TRA i Aero T

W połowie 2013 roku firma TiLite przygotowała całkowicie nową koncepcję wózka na podwójnej ramie model Aero T. Rama aluminiowa o unikalnym kształcie, który znacznie ułatwia jej transport, a także pełne możliwości regulacyjne w zakresie kąta siedziska, kąta oparcia i balansu.

Top Slider podnośnik do samochodu

Top Slider firmy Autoadapt dla niepełnosprawnych do samochodu. Top Slider to unikalne rozwiązanie umożliwiające przemieszczenie osoby niepełnosprawnej z i do samochodu.

Podnośnik sufitowy Luna

Wprowadziliśmy do oferty nowy podnośnik duńskiej firmy Ergolet. System podwieszanego podnośnika uzupełnia naszą dotychczasową ofertę w zakresie podnośników i jest ona teraz w pełni kompletna.

Nowe podnośniki w ofercie

Do naszej oferty włączyliśmy właśnie dwa nowe podnośniki. Podnośnik sufitowy Luna duńskiej firmy Ergolet oraz Top Slider firmy Autoadapt.

Nowe ciągi dla tetraplegików Q-grip

Firma Outfront opracowała nowy materiał na ciągi dla tetraplegików. Specjalnie zaprojektowany neopren posiada nowe właściwości w zakresie chwytu w dowolnej części ciągu, maksymalnej kontroli przy hamowaniu, wysokiej trwałości i odporności ze względu na proces produkcyjny zapewniający idealną powłokę ciągu. Dostępne z wózkami TiLite, ale pasujące także do każdych kół przeznaczonych do ciągów z 6 mocowaniami.

TiLite TR 3 generacja

Na koniec 2012 roku firma TiLite przygotowała przeprojektowany model TR. Flagowy model TiLite oparty na klasycznej ramie aktywnej stracił na wadze, zyskał na sztywności i poręczności. Dzięki przeprojektowaniu ramy gabaryty zmniejszyły się i jeszcze łatwiej jest go schować do samochodu itp. 

Pasy Careva

Z początkiem 2012 roku wprowadzamy nowe produkty szwedzkiej firmy Careva. Pasy Careva i Cross It to systemy umożliwiające usytuowanie osoby niepełnosprawnej w prawidłowej, komfortowej i bezpiecznej pozycji w samochodzie.

Nowy wózek dziecięcy TiLite Twist

Z końcem 2011 pojawia się nowy wózek który rośnie z Twoim dzieckiem - model Twist. Wózek można poszerzyć o 5 cm, a głębokość siedzenia przedłuża się o 7,5 cm, dzięki temu Twoje dziecko może używać swojego ulubionego wózka znacznie dłużej.

Pulpit Kivi

Do naszej oferty włączyliśmy pulpit sterujący włączaniem osprzętu samochodu firmy Kivi. Urządzenie pozwala na włączanie świateł, kierunkowskazów, sygnału czy wycieraczek za dotknięciem jednego z przycisków na pulpicie.

Dofinansowanie dostosowania samochodu

Aktualnie dostępną formą wsparcia dla kierowców z niepełnosprawnością jest program Aktywny Samorząd. Wspiera on zakup oprzyrządowania zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Informację odnośnie wniosków i terminów uzyskają Państwo w lokalnych jednostkach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które są realizatorem programu z ramienia PFRON.

 

W ramach programu S-A-M Samodzielność, Aktywność, Mobilność! PFRON zaprezentował program rozpoczynający się w 2023 roku. W ramach programu można sfinansować zakup pojazdu przystosowanego do prowadzenia z wózka lub do przewozu osoby na wózku. Adresowany jest on dla dwóch grup osób poruszających się na wózkach. Pierwsza grupa to kierujący z wózka wymagający oprzyrządowania dla kierowcy na wózku. Tutaj sugerowalibyśmy samochody większe umożliwiające dostęp dla wózka do wnętrza i miejsca kierowcy wraz z odpowiednim oprzyrządowaniem kierowcy.

Druga grupa to pasażerowie na wózku. Najbardziej przyjazne rozwiązanie to w naszej opinii samochody z obniżoną podłogą. Otrzymujemy przyjaznych gabarytów pojazd, w którym komfortowo podróżuje pasażer na wózku. Zachęcamy do zadawania pytań o dostępne pojazdy, a także o możliwości realizacji zakupów i szczegółów programu.

Program S-A-M! umożliwia odpowiednio zakup pojazdu przystosowanego na bardzo korzystnych warunkach. Dofnansowania są przeznaczone dla konkretnej grupy osób z niepełnosprawnością, umożliwiają zakup pojazdu z dofinansowaniem w zależności od całkowitej kwoty zakupu.

 

Dla kierowcy na wózku w następujących widełkach:

  • przy cenie zakupu 150000 zł udział własny wynosi 30000 zł
  • przy cenie zakupu 250000 zł udział własny wynosi 80000 zł
  • przy cenie zakupu 300000 zł udział własny wynosi 115000 zł
  • dla kwoty przewyższającej 300000 zł nie ma już dodatkowego dofinansowania

 

Dla pasażera na wózku w następujących widełkach:

prze cenie zakupu 130000 zł udział własny wynosi 19500 zł

przy cenie zakupu 200000 zł udział własny wynosi 54500 zł

przy cenie zakupu 230000 zł udział własny wynosi 63500 zł

dla kwoty przewyższającej 230000 nie ma już dodatkowego dofinansowania

Premiera TiLite Aero Z seria 2

Nareszcie dostępny odpowiednik ostatniego modelu ZRA, wykonany z lotniczego aluminium model Aero Z seria 2. Z tej okazji przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną cenę wózka, która zaczyna się już od 6500 zł. Dostępne są także specjalne kompletacje startowe w jeszcze bardziej korzystnej cenie. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do działu wózków TiLite.

Partnerzy