Emico - Aktualności

Aktualności

Model C już jest!

Najnowsza pozycja w naszej ofercie to Whill Model C. Bardzo wszechstronny wózek z napędem elektrycznym, który posiada szereg innowacyjnych rozwiązań, jak specjalne koła przednie Omni czy łatwe rozkładanie do przewozu samochodem. Nowoczesny wygląd i funkcjonalność ułatwią codzienne funkcjonowanie. Szczegóły w dziale Model C.

TiLite Pilot

Nowość z TiLite dla najmłodszych. Gotowi do startu! TiLite Pilot zapewnia jak najlepsze osiągi dla najmłodszych prowadzących. Specjalna konstrukcja łącząca carbon (włókno węglowe) z aluminium zapewnia lekkość wózka i dobre dopasowanie ułatwiające poruszanie się. 

Autoadapt zmienia się w BraunAbility Europe

Firma Autoadapt od 1 kwietnia 2019 roku zmienia nazwę wraz z pozostałymi firmami z grupy czyli firmami Unwin i Martech.

Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnych Carrot 3 XL

Pierwszą nowością na 2017 rok jest poszerzenie oferty fotelika samochodowego dla niepełnosprawnych dzieci Carrot 3 o wersję XL. Teraz Carrot może być fotelikiem dla osób o wzroście do 176 cm. Dostępny jest komplet w wersji XL lub można doposażyć swój dotychczasowy fotelik w opcję wzrostu do wersji XL.

Nowy wózek Multiroller RehaBuggy

W naszej dystrybucji pojawił się specjalny wózek firmy RehaNorm - Multiroller RehaBuggy. RehaBuggy to niezwykłe rozwiązanie, które na nowo definiuje wózek spacerowy dla niepełnosprawnych.

Pulpit sterujący Kivi PV3000

Pulpit PV3000 przeszedł ostatnio zmianę w systemie komunikacji z podczerwieni na system komunikacji bezprzewodowej.

Kivi Kia Soul eMotion

W połowie 2015 roku firma Kivi wprowadziła na rynek drugą generację specjalnie przygotowanego samochodu Kia Soul eMotion by Kivi.

Nowe superlekkie rampy Feal iRamp Carbon

Najlżejsze rampy na świecie Feal iRamp wykonane z włókna węglowego już u nas dostępne..

Zapraszamy na naszą drugą witrynę internetową o wózkach aktywnych i TiLite!

Wszyscy zainteresowani znajdą tu:

  • najnowocześniejsze wózki aktywne,
  • najlżejsze dostępne wózki inwalidzkie,
  • wózki o oryginalnym wyglądzie i charakterze.

 

Zapraszamy na www.emico.com.pl !!!
www.emico.com.pl

Wózki, podnośniki dla niepełnosprawnych, sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą wózków inwalidzkich, podnośników dla niepełnosprawnych, sprzętu rehabilitacyjnego, a także usług naszego serwisu w zakresie napraw, dostarczania części zamiennych, części eksploatacyjnych (opony, dętki, elementy tapicerki, akumulatory, elementy elektroniki wózków elektrycznych), dokonywania remontów, a także modyfikacji i poprawek w sprzęcie ze standardowej oferty lub który Państwo posiadacie, ale nie spełnia wszystkich oczekiwań.

Nowe zestawy w zakresie kompletacji systemu pasów Careva

Zestaw pasów CarevaFirma Careva przygotowała nowe zestawy pasów pozycjonujących. Dotychczas gotowym produktem była kompletna kamizelka, teraz w gotowym zestawie dostępne są także następujące kompletacje: Zestaw Pas Piersiowy, Zestaw Pas Biodrowo-Pachwinowy, Zestaw Pas naramienny.

Nowe kody i refundacja NFZ

Zmiany w zakresie refundacji przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Od początku 2014 roku wprowadzono nowe kody i limity refundacji szczegóły przedstawiamy w poszczególnych działach związanych ze sprzętem i w dziale ->Dofinansowanie. Zmieniają się także okresy użytkowania sprzętu!

Foteliki samochodowe dla niepełnosprawnych dzieci

Nowa pozycja w naszej ofercie to system Carrot 3. Modułowy fotelik rosnący z dzieckiem. Dostępne wiele opcji dodatkowych poprawiających komfort i bezpieczeństwo dziecka. Szczegóły w dziale -> Oferta / Fotelik Carrot 3

Auto dla osoby niepełnosprawnej

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przystosowywania samochodów, oferujemy sprzęt firm Autoadapt, Kivi, Fiorella, Q-Straint i BRG. Na miejscu można się przymierzyć i wypróbować działanie systemu gaz-hamulec Carospeed Standard Classic w naszym testowym Audi Cabrio - zapraszamy!!!

Nasze podnośniki dla niepełnosprawnych

Podnośniki Sigma i Omega produkowane przez naszą firmę już od kilku lat są jednymi z najlepszych i najatrakcyjniejszych podnośników dla niepełnosprawnych na rynku ze względu na wysoką jakość wykonania konstrukcji, jak i materiałów użytych do siedzisk. Podnośnik Sigma jako unikalny podnośnik naścienny idealnie spełniający swoje zadanie w małych mieszkaniach lub jego przejezdny odpowiednik podnośnik Omega są obecnie wyposażone w siedziska wykonane z najnowocześniejszych tkanin siatkowych i dystansowych, dzięki czemu zwiększył się komfort użytkowania naszych podnośników. Zapraszamy do działu podnośników dla niepełnosprawnych, aby szczegółowo zapoznać się z informacjami na ich temat. Idź na skróty!

TiLite TRA i Aero T

Wózek aktywny TiLite tytanowy model TR seria 3W połowie 2013 roku firma TiLite przygotowała całkowicie nową koncepcję wózka na podwójnej ramie model Aero T. Rama aluminiowa o unikalnym kształcie, który znacznie ułatwia jej transport, a także pełne możliwości regulacyjne w zakresie kąta siedziska, kąta oparcia i balansu. Rama uzyskała ciekawy kształt, zastosowanie konstrukcji opartej na dwóch rurach poprawia sztywności konstrukcji i zapewnia lepsze przekazanie siły na napęd wózka. Na początku 2014 pojawił się TRA czyli odpowiednik wersji Aero T wykonany z tytanu. Właściwości tytanu przedewszystkim podnoszą komfort użytkowanie, poprzez tłumienie wibracji, a także obniżają wagę wózka. Szczegóły na stronie www.emico.com.pl

Top Slider podnośnik do samochodu

Top Slider firmy Autoadapt dla niepełnosprawnych do samochodu. Top Slider to unikalne rozwiązanie umożliwiające przemieszczenie osoby niepełnosprawnej z i do samochodu.

Podnośnik sufitowy Luna

Wprowadziliśmy do oferty nowy podnośnik duńskiej firmy Ergolet. System podwieszanego podnośnika uzupełnia naszą dotychczasową ofertę w zakresie podnośników i jest ona teraz w pełni kompletna. Wraz z podnośnikiem Luna dostępne stają się liczne wersje siedzisk do podnośników do różnych zastosowań. Szczegóły w dziale --> Podnośnik sufitowy

Nowe podnośniki w ofercie

Do naszej oferty włączyliśmy właśnie dwa nowe podnośniki. Podnośnik sufitowy Luna duńskiej firmy Ergolet oraz Top Slider firmy Autoadapt.

Nowe ciągi dla tetraplegików Q-grip

Firma Outfront opracowała nowy materiał na ciągi dla tetraplegików. Specjalnie zaprojektowany neopren posiada nowe właściwości w zakresie chwytu w dowolnej części ciągu, maksymalnej kontroli przy hamowaniu, wysokiej trwałości i odporności ze względu na proces produkcyjny zapewniający idealną powłokę ciągu. Dostępne z wózkami TiLite, ale pasujące także do każdych kół przeznaczonych do ciągów z 6 mocowaniami.

TiLite TR 3 generacja

Wózek aktywny TiLite tytanowy model TR seria 3

Na koniec 2012 roku firma TiLite przygotowała przeprojektowany model TR. Flagowy model TiLite oparty na klasycznej ramie aktywnej stracił na wadze, zyskał na sztywności i poręczności. Dzięki przeprojektowaniu ramy gabaryty zmniejszyły się i jeszcze łatwiej jest go schować do samochodu itp. Zmianie uległy także niektóre elementy oprzyrządowania i pojawiły się nowe akcesoria. Szczegóły na stronie www.emico.com.pl

Pasy Careva

Zestaw pasów Careva

Z początkiem 2012 roku wprowadzamy nowe produkty szwedzkiej firmy Careva. Pasy Careva i Cross It to systemy umożliwiające usytuowanie osoby niepełnosprawnej w prawidłowej, komfortowej i bezpiecznej pozycji w samochodzie. Szczegóły znajdą Państwo w dziale Dostosowanie samochodu -> Pasy Careva

Nowy wózek dziecięcy TiLite Twist

Wózek aktywny TiLite Twist rośnie z Twoim dzieckiem

Z końcem 2011 pojawia się nowy wózek który rośnie z Twoim dzieckiem - model Twist. Wózek można poszerzyć o 5 cm, a głębokość siedzenia przedłuża się o 7,5 cm, dzięki temu Twoje dziecko może używać swojego ulubionego wózka znacznie dłużej. Wózek wyposażony jest we wszystko co potrzebne, aby rósł z Twoim dzieckiem. Musisz tylko dopasować nową poduszkę. Zapraszamy do działu wózków TiLite i na stronę www.emico.com.pl

Pulpit Kivi

Kivi transmitter

Do naszej oferty włączyliśmy pulpit sterujący włączaniem osprzętu samochodu firmy Kivi. Urządzenie pozwala na włączanie świateł, kierunkowskazów, sygnału czy wycieraczek za dotknięciem jednego z przycisków na pulpicie. Szczegóły TUTAJ!

Dofinansowanie dostosowania samochodu

Aktualnie najkorzystniejszą formą wsparcia dla kierowców z niepełnosprawnością jest program Aktywny Samorząd. Wspiera on zakup oprzyrządowania zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Informację odnośnie wniosków i terminów uzyskają Państwo w lokalnych jednostkach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które są realizatorem programu z ramienia PFRON. Limit dofinansowania w roku 2020 to 10000 zł z udziałem własnym od 15%. Dokumenty można składać także formie elektronicznej za pomocą portalu SOW.

Premiera TiLite Aero Z seria 2

TiLite Aero Z seria 2

Nareszcie dostępny odpowiednik ostatniego modelu ZRA, wykonany z lotniczego aluminium model Aero Z seria 2. Z tej okazji przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną cenę wózka, która zaczyna się już od 6500 zł. Dostępne są także specjalne kompletacje startowe w jeszcze bardziej korzystnej cenie. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do działu wózków TiLite i na stronę www.emico.com.pl